۲۶ مطلب در مرداد ۱۴۰۲ ثبت شده است

فراخوان ششمین دوره بخش ملی داستان کوتاه «اشکواره حسینی»

فراخوان ششمین دوره بخش ملی داستان کوتاه «اشکواره حسینی»

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ از سوی دبیرخانه بخش ملی داستان کوتاه اشکواره حسینی فراخوان ششمین دوره بخش ملی اعلام شد.

ادامه مطلب
۰ ۰ ۰ دیدگاه

سیزدهمین جشنواره شعر «اشک انار» در ساری فراخوان داد.

سیزدهمین جشنواره شعر «اشک انار» در ساری فراخوان داد.

فراخوان سیزدهمین دوره از کنگره سراسری شعر «اشک انار» در ساری منتشر شد.
سیزدهمین جشنواره شعر «اشک انار» در ساری فراخوان داد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در ساری، فراخوان سیزدهمین دوره از کنگره سراسری شعر «اشک انار» منتشر شد.

این جشنواره در بخش عمومی شعر دفاع مقدس و مقاومت و پایداری ملی و جهانی، دفاع مقدس، ولایت‌محوری و جهاد تبیین، شعرهای دفاع مقدس در محورهای جنگ نرم، ولایت‌محوری، شهدای مدافع امنیت، نقش زنان، کودک و نوجوان، سبک زندگی ایرانی اسلامی با محوریت خانواده، فرزندآوری، تحکیم بنیان خانواده، پوشش، عفاف و حجاب، شعر دفاع مقدس در محورهای مضامین عاشورایی، شهدای روحانی، دانشجو، دانش‌آموز، سرود و ترانه، در بخش سرزمین مادری با محوریت اقدام ایرانی، پرچم، تمامیت ارضی، وطن، وفاق، و حدت و امنیت ملی، طنز در شعر دفاع مقدس، فرهنگ و تمدن ایرانی با محوریت زبان فارسی، پیشرفت‌های علمی، فرهنگی، شهدای هنرمند، مفاخر و چهره‌های تاریخی، مسائل اجتماعی با محوریت معیشت، اقتصاد، ناهنجاری‌ها، نارسایی‌ها و تک فرزندی برگزار می‌شود.

این جشنواره در بخش فارسی و زبان محلی مازندرانی برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند تا 30 شهریور ماه آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

۰ ۰ ۰ دیدگاه

فراخوان سوگواره شعر و نوحه «بر شانه‌های نی» رونمایی شد.

فراخوان سوگواره شعر و نوحه «بر شانه‌های نی» رونمایی شد.

دبیر چهارمین سوگواره شعر و نوحه چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سوگواره شعر «بر شانه‌های نی» در بخش شعر کلاسیک و نوحه برگزار می‌شود، گفت: این سوگواره با موضوع نهضت امام حسین(ع) و وقایع مرتبط با واقعه عاشورا برگزار می‌شود.

ادامه مطلب
۰ ۰ ۰ دیدگاه

فراخوان طرح‌های کاربردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

فراخوان طرح‌های کاربردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

عناوین طرح‌های کاربردی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت اجرا از سوی پژوهشگران اعلام شد.

ادامه مطلب
۰ ۰ ۰ دیدگاه

رقابت کودکان و نوجوانان کشور در نهمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی

رقابت کودکان و نوجوانان کشور در نهمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی

با انتشار فراخوان نهمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی کشور در سال ۱۴۰۲، کودکان و نوجوانان کشور با موضوع «خانواده من، اقلیم من» به ارائه آثار خواهند پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان اردبیل، کیوان باقلاچی، کارشناس آفرینش‌های هنری کانون استان اردبیل گفت: با انتشار فراخوان نهمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی، علاوه بر اعضای مراکز کانون، زمینه شرکت برای سایر کودکان و نوجوانان فراهم شده است تا آن‌ها نیز به ارایه اثر بپردازند.

وی ایجاد فضای رقابت سالم بین کودکان و نوجوانان در عرصه‌ی ملی و انگیزه بخشی و تشویق اعضای مستعد در رشته های مختلف هنرهای تجسمی را از اهداف این دوره از دوسالانه عنوان کرده و اظهار داشت: با توجه به هریک از بخش‌های این فراخوان که شامل نقاشی، سفالگری، خوشنویسی و عکاسی است، شرکت کنندگان در  گروه‌های سنی نوباوه، نوخوان، نونهال، نونگاه و نوجوان، آثار خود را با موضوع «خانواده من، اقلیم من» به رقابت خواهند گذاشت.

باقلاچی، کیفیت اثر، ارتباط اثر با موضوع دوسالانه، خلق اثر مطابق با شرایط فراخوان، اصالت اثر (عدم نسخه‌برداری یا کپی)، ترکیب‌بندی متناسب و صحیح و خلاقیت در ایده و نگاه متفاوت در اثر را از ملاک‌های داوری آثار در این فراخوان برشمرده و گفت: متقاضیان شرکت در نهمین دوسالانه در استان اردبیل می‌توانند آثار خود را با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط اعلام شده، به دبیرخانه استانی فراخوان واقع در اداره‌کل کانون پرورش فکری استان ارسال نمایند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را ۱۵ آبان ماه سال جاری ذکر کرده و خاطر نشان کرد، با توجه به گاه شمار منتشر شده برای این فراخوان، مهلت ارایه شده، تمدید نخواهد شد.

۰ ۰ ۰ دیدگاه

فراخوان ادبی «کربلا به روایت امروز» منتشر شد.

فراخوان ادبی «کربلا به روایت امروز» منتشر شد.

 در فراخوان ادبی «کربلا به روایت امروز»، که به پیشنهاد معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و به همت دو معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در دو واحد دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی برگزار می‌شود، دانشجویان می‌توانند در فاصله عاشورا تا اربعین، روایت خود از سفر به کربلا را (با تأکید بر پیاده‌روی اربعین) در قالب داستان، ناداستان‌ و دل‌نوشته، ارسال کنند.

محمدرضا رهبری، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، در خصوص این فراخوان به ایسنا گفت: مجریان این طرح، سازمان دانشجویان دو واحد معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی هستند.

او با اشاره به اهداف فراخوان ادبی «کربلا به روایت امروز» تصریح کرد: هدف اولیه این است که معرفت زیارت سیدالشهدا در افراد افزایش یابد. در واقع می‌خواهیم یک رویداد ساده و معمول به یک رویداد همراه با بینش و آگاهی تبدیل شود. هدف دوم ما این است که افرادی که در عرصه ادبیات صاحب ذوق و قلم هستند در این رویداد شرکت کرده و تجربه‌نگاری کنند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با بیان اینکه ویژگی‌ ادبیات روایی این است که به مخاطب این امکان را می‌دهد تا جایی که هرگز نبوده است را تصور کرده و با کسانی که هرگز ارتباط برقرار نکرده است، ملاقات و شناخت عمیق‌تری پیدا کند، تأکید کرد: سومین هدف ما هم این است که کسانی که تجربه شرکت در این آیین را ندارند، از طریق ادبیات روایی با جهان و دنیای این سفر ارتباط برقرار کنند.

رهبری با بیان اینکه همیشه دو رویکرد کلی در پرداخت به عاشورا و فرهنگ آن وجود داشته است، افزود: در رویکرد اول، برخی کارهای ادبی به‌صورت مستقیم به رویداد می‌پردازند و به‌صورت تاریخی و تحلیلی با رویداد برخورد می‌کنند و در رویکرد دوم نیز به‌صورت غیرمستقیم و از طریق مناسک به عاشورا می‌پردازند، و کار ما از نوع دوم است. روایت مناسک مربوط به اربعین سوژه اصلی فراخوان ما است و این روایات قرار است به اثر ادبی تبدیل شوند. ادبیات اینجا ابزاری است که برای واکاوی زیارت اربعین به کار می‌رود.

او با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند به ابعاد مختلف زیارت اربعین و کربلا در قالب جستارنویسی و ادبیات غیر توصیفی نیز بپردازند و آثار خود را ارسال کنند، خاطرنشان کرد: در نظر داشته باشید که این رویداد، سالیان طولانی برگزار می‌شده و در یک دهه اخیر گسترش یافته و جزو مناسک جدید و وسیع با ابعاد متعدد در جهان تشیع است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان ادامه داد: هر متن ارسالی نباید بیش از ۲ هزار کلمه باشد. آثار باید با فونت B نازنین ۱۴ در قالب فایل word یا PDF نوشته شده و همراه با نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و تصویر کارت دانشجویی تا تاریخ ۲۶ شهریورماه سال ۱۴۰۲ به نشانی studentcityjdisf@gmail.com ارسال شوند.

رهبری با اشاره به اینکه آثار در قالب‌های مجزا به‌گزینی خواهند شد و فرایند داوری و اعلام نتایج تا حدود ۱۰ روز پس از پایان مهلت فراخوان اتمام خواهد یافت، افزود: آثار منتخب، به همت انتشارات جهاد دانشگاهی منتشر خواهد شد. یادداشت‌های این نویسندگان نشر عمومی خواهد یافت و ان‌شاءالله اجر معنوی خواهند برد.

او با بیان اینکه بسیاری خیلی از افراد، یادداشت‌هایی در خصوص زیارت اربعین را برای مخاطبان شخصی خود به اشتراک گذاشته‌اند و یا تجربه‌نگاری‌های شخصی از این سفر دارند که در جایی به‌صورت رسمی منتشر نکرده‌اند، اضافه کرد: این افراد می‌توانند در فراخوان ادبی «کربلا به روایت امروز» شرکت‌کرده و تجربه جدیدی کسب کنند. ما پذیرای یادداشت‌ها، دل نوشته‌ها، داستان‌ها و ناداستان‌ها مخاطبان در خصوص زیارت کربلا و به‌ویژه اربعین هستیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در پایان گفت: ملاک اصلی شرکت‌کنندگان در فراخوان ادبی «کربلا به روایت امروز» این است که دانشجویان در این رویداد شرکت کنند و ما بر این تأکید نداریم که دانشجویان صرفاً اصفهانی باشند یا در اصفهان تحصیل کنند.

۰ ۰ ۰ دیدگاه

فراخوان مسابقه عکس «نبض عاشورا» منتشر شد.

فراخوان مسابقه عکس «نبض عاشورا» منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، کانون فرهنگی و هنری تصویر فصل با همکاری معاونت فرهنگی و هنری ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی و حوزه مقاومت بسیج ۲۶۵ شهید محمد بخارایی فراخوان عمومی مسابقه عکاسی را برگزار می‌کند.

ادامه مطلب
۰ ۰ ۰ دیدگاه

فراخوان مسابقه نقاشی با محوریت گوارش، کبد و سبک زندگی سالم

فراخوان مسابقه نقاشی با محوریت گوارش، کبد و سبک زندگی سالم

دبیرخانه نهمین همایش بین‌المللی هپاتیت تهران و دومین همایش جامع گوارش و کبد با هدف توجه عمومی به بیماری‌های گوارشی و کبدی و

ادامه مطلب
۰ ۰ ۰ دیدگاه

انتشار فراخوان " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی " گیلان

انتشار فراخوان " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی " گیلان

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان : فراخوان " سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی " گیلان با اهداف : تقویت ظرفیت های مردمی در عرصه هنرهای نمایشی - رشد و توسعه تئاتر با توجه به پیشینه

ادامه مطلب
۰ ۰ ۰ دیدگاه

فراخوان «رادیو در صحنه» منتشر شد.

فراخوان «رادیو در صحنه» منتشر شد.

مدیر کارگروه تولید مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری از انتشار فراخوان تولید رادیو تئاتر با عنوان «رادیو در صحنه» خبر داد.

ادامه مطلب
۰ ۰ ۰ دیدگاه


اخبار فراخوان ها ، جشنواره ها و نمایشگاه های هنری و ادبی

دسته‌بندی
آخرین مطلب
پربیننده ترین مطالب
بایگانی