تمدید فراخوان جشنواره ملی شعر رضوی تا ۲۵ فروردین

تمدید فراخوان جشنواره ملی شعر رضوی تا ۲۵ فروردین

به گزارش خبرگزاری رضوی، سیداحمد میرزاده، دبیر پانزدهمین جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی گفت: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) این جشنواره را سالانه برگزار می‌کند که یک جشنواره مستقل است.
وی افزود: جشنواره در آذرماه امسال شروع شد و تا ۲۵ اسفند ادامه داشت که بخاطر استقبال خوب شاعران، مهلت ارسال آثار تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ تمدید شد. همچنین در بین شرکت‌کنندگان بانوان حضور پررنگی دارند. اختتامیه این جشنواره در دهه کرامت برگزار می‌شود.دبیر جشنواره درباره هدف برگزاری این جشنواره ملی اظهار کرد: استفاده از ابزار موثر و زبان گویای شعر در مسیر ترویج معارف دینی و رضوی، ایجاد جریان تولید محتوا در حوزه شعر رضوی از طریق برگزاری سلسله نشست‌های نقد، بررسی، محافل شعر و حمایت از شاعران آیینی کشور به ویژه شاعران جوان از اهداف این جشنواره است.


معین‌الضعفاء موضوع ویژه توصیف شاعرانه

میرزاده درباره موضوعات این جشنواره گفت: اشعار باید درباره شخصیت امام رضا (ع)، سرایش شعر در مدح و منقبت ابعاد مختلف شخصیتی، اجتماعی، سیاسی، معنوی، کرامات و القاب ایشان، سرایش توصیفاتی شاعرانه از مضامین زیارت‌نامه‌های حضرت، احادیث و معارف رضوی است. همچنین موضوع ویژه این جشنواره توصیف شاعرانه از لقب معین‌الضعفاء و بیان تجلی این صفت الهی و انسانی در زندگی شیعیان و محبان است.وی مخاطبان اشعار را خردسالان، کودکان و نوجوانان عنوان کرد و درباره جوایز این جشنواره گفت: جوایز در هر ۳ بخش ۳ برگزیده دارد که به نفرات اول هر بخش تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ۱۵ میلیون تومان اهدا می‌شود. وی در پایان اظهار کرد: محفل‌هایی در شهر قم، تهران، شیراز، کرمان و همدان برگزار می‌شود و در هرکدام از این شهرها یکی از کتاب‌های شعر کودک ونوجوان رضوی نقد و بررسی می‌شود و شاعران آن استان به شعرخوانی و عرض ارادت به امام رضا(ع) خواهند پرداخت. آثار برگزیده‌ دوره‌های قبل در قالب کتاب‌های مستقلی عرضه‌ خواهند شد.
۰ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

اخبار فراخوان ها ، جشنواره ها و نمایشگاه های هنری و ادبی

دسته‌بندی
آخرین مطلب
پربیننده ترین مطالب
بایگانی