دوسالانه تحلیل و نقد خلاقانه داستان کوتاه سال «حیرت» فراخوان داد.

دوسالانه تحلیل و نقد خلاقانه داستان کوتاه سال «حیرت» فراخوان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در شیراز،‌ انجمن ادبی‌هنری حیرت با همکاری فصلنامه تخصصی هنر و ادبیات معاصر «داستان شیراز» این جشنواره را برگزار می‌کند.
 
هدف اصلی جشنواره، شناسایی و معرفی تحلیل‌گران و منتقدین خلاق است و در سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و اجرا، کاملا مستقل است.
 
بر این اساس، جشنواره، ویژه تحلیل و نقد داستان کوتاه است و تحلیل یا نقد رمان و مجموعه‌داستان، پذیرفته نخواهد شد. داستان کوتاه تحلیل و نقد شده، باید اثر نویسندگان فارسی‌زبان باشد. شرکت در جشنواره با متون تحلیل یا نقدِ منتشرشده، بلامانع است. محدودیت حجم برای آثار ارسالی وجود ندارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند در هریک از دو بخش جشنواره، با حداکثر ۲ اثر شرکت کنند.
 
جشنواره فوق در دو بخش آزاد و ویژه برگزار می‌شود که در در بخش آزاد جشنواره امکان تحلیل یا نقد هر داستان کوتاه فارسی (منتشرشده یا منتشرنشده) وجود دارد. همچنین در بخش ویژه، شرکت‌کننده باید یکی از آثار منتشر شده در کتاب‌ها یا مجلات مجموعه فرهنگی‌هنری حیرت را تحلیل یا نقد کند. این آثار شامل تمامی داستان کوتاه‌های منتشرشده در ۲۴ شماره فصلنامه تخصصی هنر و ادبیات معاصر «داستان شیراز» و داستان‌های منتشرشده در ۸ شماره سالنامه «داستان خلاقانه سال(حیرت)» و همچنین آثار موجود در کتاب‌های مجموعه‌داستان فردی و جمعی منتشرشده توسط انجمن ادبی‌هنری حیرت خواهد بود.
 
این آثار در وبسایت کتابفروشی حیرت و همچنین وبسایت و اپلیکیشن کتابخوان طاقچه و همچنین وبسایت مگ‌ایران در دسترس هستند.
 
علاقه‌مندان به شرکت در این دوسالانه ادبی می‌توانند از پانزدهم خرداد‌ماه جاری تا پایان مردادماه ۱۴۰۲ آثار خود را ارسال کنند.
 
نتایج مرحله نخست داوری این جشنواره نیم دوم شهریورماه ۱۴۰۲ اعلام می‌شود و اختتامیه جشنواره و اعلام نتایج نهایی و معرفی ۱۰ متن برتر، نیمه دوم آبان‌ سال جاری است.
 
بنا بر فراخوان یادشده، ۵ تحلیل و نقد برتر در بخش آزاد و ۵ تحلیل و نقد برتر در بخش ویژه، معرفی و تقدیر خواهند شد.
 
 علاقه‌مندان توجه داشته باشند  هر اثر باید در فایلی جداگانه و در قالب word ارسال شود و  هیچ محدودیتی در فونت آثار و شکل صفحات و نوشتار وجود ندارد. همچنین در انتهای هر اثر و در صفحه‌ای مجزا، مشخصات به‌طور کامل درج شود: عنوان تحلیل یا نقد، مشخصات داستانی که تحلیل یا نقد شده است (شامل نام داستان، نام نویسنده و در صورت انتشار: عنوان کتاب یا نشریه، ناشر و سال یا شماره و تاریخ نشر)، نام و نام‌خانوادگی، سال تولد، آدرس، شمارۀ تماس، آدرس پست الکترونیکی.
 
شرکت‌کنندگان، آثار خود را به آدرس پست الکترونیکی جشنواره (heyratfestival@gmail.com) ارسال کنند. پس از دریافت آثار، حداکثر طی ۷۲ ساعت، به آدرس الکترونیکی فرستنده، تأییدیه دریافت اثر ارسال خواهد شد.
 
جوایز جشنواره در بخش آزاد و ویژه، به‌صورت مجزا برترین تحلیل یا نقد: تندیس جشنواره، لوح تقدیر است و همچنین کتاب مستقل مجموعه‌مقالات و یا یک پژوهش ادبی‌هنری انفرادی صاحب اثر برتر، در مجموعه کتاب‌های «نقد و نظریه و پژوهش‌های ادبی‌هنری حیرت» توسط انجمن منتشر خواهد شد. ۵ تحلیل و نقد برتر نیز لوح تقدیر دریافت می‌کنند. همچنین ۱۰ تحلیل و نقد برتر، در کتاب رسمی سالانه جشنواره حیرت، منتشر خواهند شد. تمامی آثار برگزیده مرحله اول در فصلنامه داستان شیراز منتشر خواهند شد.

۰ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

اخبار فراخوان ها ، جشنواره ها و نمایشگاه های هنری و ادبی

دسته‌بندی
آخرین مطلب
پربیننده ترین مطالب
بایگانی