فراخوان سومین دورۀ جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو

فراخوان سومین دورۀ جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو

جایزۀ مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با همراهی ناشران، نویسندگان و پژوهشگران متعهد و دلبسته به انقلاب اسلامی توانست خلأ وجود یک جایزۀ مردمی، هدفمند و راهبردی برای تقدیر از کتاب‌های تولید شده در بیان و روشنگری حقایق دوران رژیم پهلوی‌ را در دو دورۀ گذشته تا حدی برطرف نماید. جایزه‌ای که علاوه ‌بر تقدیر از مؤلفان و ناشران منجربه شکل‌گیری یک جریان‌سازی تولیدی برای مقابله با تحریف و تطهیر تاریخ رژیم پهلوی‌ها شود.

اینک در دهۀ پنجم انقلاب اسلامی و گام دوم این انقلاب شکوهمند، مجمع ناشران انقلاب اسلامی درنظر دارد با همکاری سایر تشکل‌های فرهنگی و مراکز انقلابی مرتبط با کتاب و محتوا، سومین دورۀ جایزۀ مردمی و ادبی شهید سیدعلی اندرزگو را برگزار کند.

رویکرد این جایزه بیان و روشنگری حقایق درباره دورۀ منحوس پهلوی‌هاست و اینک قرار است پس از گذشت دو دوره از این جایزه، سومین دورۀ آن با آرمان برجسته‌نمایی و تقدیر از کتاب‌ها و آثار تولیدی با موضوع مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها به همت مراکز و تشکل‌های فرهنگی و ادبی برگزار شود.

دبیرخانۀ دائمی جایزۀ مردمی و ادبی «شهید سیدعلی اندرزگو»، برای برگزاری سومین دورۀ جایزه، از تمامی پدیدآورندگان و ناشران در سه ‌گروه داستان بلند و رمان بزرگ‌سال، داستان و شعر کودک و رمان نوجوان و همچنین روایت تاریخ و تاریخ شفاهی دعوت می‌کند تا آثار خود را با درون‌مایه‌های مقابله با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره آن‌ دوران به دبیرخانۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو ارسال نمایند.

دبیرخانه دائمی جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو آن‌دسته از آثاری را که دارای شرایط زیر باشند، پذیرش و به هیئت‌های علمی مختلف ارجاع می‌دهد:
۱. کلیه آثار چاپ اول سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در موضوعات جایزه؛
۲. دارای درون‌مایه‌های مقابله‌گری با تحریف تاریخ و تطهیر پهلوی‌ها و روشنگری دربارۀ انقلاب اسلامی؛
۳. روایت زندگی شخصیت‌های مؤثر و برجسته در پیروزی انقلاب اسلامی.

 

پدیدآورندگان می‌توانند دونسخه از آثار خود را، از پانزدهم فروردین‌ماه لغایت دهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ برای دبیرخانۀ دائمی جایزۀ شهید سیدعلی اندرزگو به نشانی تهران، خیایان انقلاب، خیابان دوازدهم فروردین، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۱۴۰، مجمع ناشران انقلاب اسلامی و کدپستی 1314673884 ارسال نمایند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به mananashr.ir مراجعه کرده یا با دبیرخانۀ این جایزه به شماره تماس 02166976349(داخلی 203) – 09053597495 (پیامک) تماس بگیرند.

گفتنی است آیین اختتامیۀ سومین دورۀ جایزه شهید سیدعلی اندرزگو در تابستان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

۰ ۰ ۰ دیدگاه

دیدگاه‌ها

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

اخبار فراخوان ها ، جشنواره ها و نمایشگاه های هنری و ادبی

دسته‌بندی
آخرین مطلب
پربیننده ترین مطالب
بایگانی